top of page

Dünya’nın ve ülkemizin en popüler turizm beldelerinden birisi olan Marmaris, üç tarafı denizler ile çevrili Datça yarımadasında bulunmaktadır. Akdeniz ile Ege tam ortasında bulunan Marmaris her yıl yaklaşık 2 milyon tatilciyi ağırlamaktadır.

Farklı yaşam tarzlarına, her bütçeye uygun ve herkesin isteklerine rahatlıkla cevap verebilen tatil beldesi Marmaris her geçen yıl daha da popüler olmaktadır. Marmaris’i bu kadar popüler yapan ve birçok ziyaretçinin tatil için Marmaris’i tercih etmesinin başlıca nedenlerinden birisi ise Marmaris günlük turları ve Marmaris’te gezilecek yerler diğer tatil beldelerine göre çok daha fazla olmasıdır.

Marmaris tatili süresince tatilcilerin değerlendirebileceği 25 farklı Marmaris günlük turları bulunmaktadır. Marmaris farklı yaşam tarzları ve farklı zevklere uygun günlük turlar ile herkes için ideal bir tatil beldesidir.

Marmaris günlük turları 3 ana kategoride toplanmaktadır. Bunlar; Tekne turları, Safari turları ve kültür turları olarak sınıflandırılır.

Marmaris’i diğer tatil beldelerinden ayıran en büyük özellikleri; Marmaris’te toplu yerleşimin olması, her yere ulaşımın yakın olması ve kentsel dönüşünüm tamamlanmış olmasıdır. Bodrum ya da Fethiye gibi dağınık yerleşim yoktur veya Antalya gibi çok büyük otelleri Marmaris’te bulamazsınız. Bu durum Marmaris günlük turlarının daha çok ön plana çıkarmaktadır. Marmaris’te tatil yaparken butik otelleri tercih etmenizi ve tatilinizi otelde değil dışarıda doğa ile, eğlence ile ve Marmaris günlük turları ile geçirmenizi tavsiye ederiz.

Marmaris’te gezilecek yerler

Yılda iki milyon üzerinde tatilciye ev sahipliği yapan Marmaris’te gezilecek yerler saymak ile bitmez fakat en popüler noktaları ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken ilk 5 yeri sizin için sıraladık.

Marmaris’te gezilecek yerler arasında en popüler olanı Marmaris tekne turu ve Marmaris koy turudur. Marmaris tekne turları ile Marmaris ve çevresini keşfedebilir, masmavi sularda yüzebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Marmaris tekne turu ile ziyaret edilen noktalar; Cennet adası, akvaryum koyu, Fosforlu mağara, Kumlubük plajı, Turunç, Yeşildeniz koyu ve İçmeler.

Marmaris jeep safari turu ise Marmaris’te gezilecek yerler listemizde ikinci sırayı almaktadır. Marmaris çevresindeki kasabaları, sahilleri ve popüler yerleri görebilirsiniz. Gün içerisinde birbirinden farklı noktaları ziyaret ederek eğlenceli bir gün geçirmeye hazır olun.
Marmaris Dalyan turu ise listemizin olmazsa olmazlarından birisidir. Marmaris’te gezilecek yerler arasında en önemli noktalardan birisi olan Dalyan turu ile İztuzu plajını, çamur havuzlarını, kaya mezarlıklarını ve küçük tekneler ile amazon sazlıklarında tekne turu yapma fırsatını elde edebilirsiniz. Dünya’nın sayılı noktalarında bulunan Kaplumbağa sahiline ev sahipliği yapan Dalyanı ziyaret etmeden geri dönmemelisiniz.

Marmaris’te gezilecek yerler listenize sıra dışı bir aktivite eklemeden Marmaris’ten ayrılmamalısınız. Marmaris Dalış turu, yapılabilecek en iyi ekstrem sporlardan birisidir. Sualtı dünyasını keşfetmeye, Birbirinden farklı onlarca balığı elinizle beslemeye ve Ömür boyu unutamayacağınız bir gün geçirmeye herkese tavsiye ediyoruz. Tüplü dalış aktivitesine katılmak için profesyonel dalıcı olmanıza hatta çok iyi yüzme bilmenize bile gerek yoktur. Güvenlik önlemleri tamamen alınmış teknemizde size eşlik eden eğitmenlerimiz bulunmaktadır.

Marmaris’te gezilecek yerler listemizde olmazsa olmaz noktalardan bir diğeri ise Marmaris Kleopatra turu ve Marmaris Kleopatra Plajı’dır. Bu aktivite sırasında Akyaka’nın popüler koylarından; Yunus koyu, İncekum plajı ve fenerli ada koyunu da görme şansını elde ediyorsunuz. Kleopatra adasında ortalama 3 saat vakit geçirebilir ve Kleopatra Plajında güneşlenme, denize şansını elde edebilirsiniz.

02082020034224.jpg
bottom of page